آزمون وکالت

برگزاری آزمون وکالت 91 در شهریور ماه

بسمه تعالی
صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران ۲۸/۷/۱۳۹۰

حسب دعوت قبلی ، جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران در محل اتحادیه در تاریخ ۲۸/۷/ ۱۳۹۰تشکیل و در خصوص دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

بند اول دستور جلسه : برگزاری انتخابات هیات رییسه اسکودا برای دو سال آینده
گزارش آگهی ثبت نام داوطلبان و اینکه درخواستها تا پایان وقت اداری روز شنبه ۳۰/۷/۹۰ نیز پذیرفته خواهد شد به اطلاع حضار رسید.


بند دوم دستور جلسه : تنظیم دستور جلسه هیات عمومی اسکودا ( گلستان ۲۳ و ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۰ )

الف – برگزاری انتخابات هیات رئیسه و بازرسان

ب- معیار تعیین تعداد کارآموزان در تبصره ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت:
اولا: با توجه به جنبه فنی قضیه و لزوم کارشناسی در خصوص آن ، درج مورد در دستور جلسه همایش گلستان رد و مقرر شد مواردی که از کانونهای محترم اعلام شده است به علاوه سایر مواردی که اعلام خواهد شد جمع بندی و به کانونهای محترم اعلام شود تا در آتیه به طرق مقتضی مورد تصمیم گیری قرار گیرد.
ثانیا: با توجه به اینکه مرکز مشاورین قوه قضاییه بدون توجه به ضوابط لایحه استقلال و آیین نامه اجرایی آن که به موجب آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ برای این تشکیلات نیز متبع است اقداماتی می کند مقرر شد موارد عدم توجه مرکز مشاورین قوه قضاییه به این ضوابط به ریاست محترم قوه قضاییه اعلام شود.


پ- شرح وظایف کمیسیون نظارت و بازرسی.
مقرر شد متن تنظیمی کانون محترم فارس تحت عنوان '' آیین کار و شرح وظایف کمیسیون ماده ۵۵ و بازرسی و نظارت '' که قبلا نیزبرای کانونهای محترم ارسال شده است با متن تنظیمی کانون محترم مرکز در همین خصوص تلفیق و پیش از جلسه بعدی شورای اجرایی برای کانونها ی محترم ارسال و خواسته شود نظریات خود را مشخصا در مورد موادی که اصلاح یا تغییر آن را لازم می دانند در جلسه بعدی شورای اجرایی اعلام فرمایند سپس متن در همایش گلستان مطرح و فقط درباره موادی که محل بحث و مناقشه باشد رای گیری و مابقی تصویب شده تلقی شود.

ت- مشخص کردن اینکه پروانه ای با رای دادگاه صادره شده است در متن پروانه ها.
تصویب شد که در دستور همایش قرار گیرد.


ث- تاکید شد از ریاست مدیر عامل محترم صندوق حمایت جهت شرکت در همایش گلستان و ادای توضیحات لازم به همکاران دعوت به عمل آید.

ج- ضوابط داوطلبان بومی.
مقرر شد گزارش بررسی هایی که در زمینه تعریف داوطلبان بومی و نحوه اولویت دادن به ایشان انجام شده در همایش گلستان به اطلاع هیات عمومی برسد.

چ- پیشنهاد کانون محترم استان مرکزی در خصوص اینکه به آن دسته از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری که در اختبار شرکت کرده و قبول شده اند و فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم هستند اجازه داده شود تحت نظر کانون متبوع د رمدتی که تحصیلشان ادامه دارد قبول وکالت کنند مطرح شد. تصویب نشد.

ح- مقرر شد برگزاری همایش های تخصصی از سوی کانونهای وکلا، از نظر شکل و محتوا و تعیین ضوابط آن ، در همایش گلستان مطرح شود .

خ- پیشنهاد شد در خصوص محل اشتغال کارآموزان پس از فراغت از کارآموزی ماده ذیل به جای ماده مشابه در شرح وظایف کارآموزی گنجانده شود:
'' محل اشتغال کارآموزان پس از فراغت از کارآموزی و قبولی در اختبار بر مبنای معدل ایشان در آزمون ورودی و معدل اختبار تعیین خواهد شد . کانونها محل کارآموزی قبول شدگان در آزمون را بر مبنای معدل آزمون مشخص می کنند لکن این موضوع حق مکتسبی برای کارآموز ایجاد نخواهد کرد.''

د- پیشنهاد کانون محترم کردستان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی آمادگی برای آزمون ورودی کانونهای وکلا مطرح و گنجاندن آن در دستور همایش گلستان تصویب شد.جلسه در ساعت ۱۵:۵۰ روز جاری با امضای ذیل صورتجلسه به پایان رسید. جلسه بعدی در روز پنجشنبه ۲۶/۸/۱۳۹۰ ساعت ۹ صبح در محل اتحادیه تشکیل خواهد شد.

 

سوالات و پاسخنامه آزمون وکالت 1390

 

بدین وسیله به اطلاع داوطلبان محترم میرساند این پاسخنامه کلید اولیه بوده و صرفا بر اساس نظرات اساتید موسسه ارائه شده است و ممکن است اختلاف نظراتی نیز وجود داشته باشد بدیهی است کلید نهایی توسط کانون وکلای دادگستری و سازمان سنجش متعاقبا ارائه می گردد.

 

 

اصلاحیه : سوال 16 , 17 گزینه 3 صحیح است

پاسخنامه آزمون وکالت

 

/ 0 نظر / 19 بازدید